renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce model de gresie si faianta sa pun in baie?

Am o baie la bloc fara geam de 4 mp iar obiectele sanitare sunt albe, inclusiv cadita de dus. Nu stiu ce model(culoare, dimensiuni) sa aleg pentru gresie si fainta astfel incat sa vina frumos. Ma puteti ajuta cu ceva recomandari? Elena, Cluj

Intrebare trimisa de un cititor din - Onesti , Bacau
vezi si firme constructii Bacau



Raspunsuri si comentarii
Cristiana a scris:

Avand in vedere ca baia nu este foarte mare v-as sfatui sa folositi nuante deschide pentru gresie si faianta ( pastel sau neutre).. Puteti alege combinatie de gresie lila sau lavantica + faianta roz pal ; gresie crem+ faianta bej ; gresie alb cu negru cu model geometric + faianta gri verzui deschis; sau puteti folosi aceeasi nuanta atat la gresie cat si la faianta ( siena arsa; roz pal; bej ;crem; piersica ) ..pentru a nu aglomera spatiul mai mult folositi spoturi incastrate in tavan.Dimensiunile placilor de gresie si faianta nu trebuie sa fie foarte mici deoarece vor aglomera vizual spatiul. Chitul de rosturi alegeti-l intr-o nuanta aproapiata de cea a gresiei si faiantei. Daca veti alege alb sau negru pentru o gresie spre exemplu lila, se va strica continuitatea si spatiul va parea fragmentat.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: baie , gresie , ,

Taguri:    gresie si faianta baie,    modele,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro