renovat.ro

Acasa » Forum » Ce nuante de zugraveala se potrivesc pentru hol lung si intunecos? »

Ce nuante de zugraveala se potrivesc pentru hol lung si intunecos?

Buna ziua,dati-mi va rog un sfat cum sa zugravesc camera mare, mentionez ca mobila, canapeaua ,draperia sunt pe mahon (eventual doua culori). As mai vrea sa-mi spuneti o culoare pt. hol care este lung si intunecos, m-am gandit la un visiniu cu roz sau bej. multumesc mult.

Raspunsuri si comentarii
Vali- postat la 10 Apr 2014, 09:57

Daca in camera mare aveti mobila inchisa la culoare, pe maro, va sugeram sa zugraviti peretii in doua culori: doi sau trei pereti crem si unul portocaliu sau invers. Ambianta va fi placuta si combinatia coloristica eleganta. Covorul poate avea nuante combinate, deschise si inchise( maro+alb+portocaliu, maro+crem, negru+crem), pentru a completa designul interior. Pentru holul lung, daca este intunecos, preferabil ar fi sa alegeti o culoare deschisa. Daca va plac nuantele de visiniu, poate ar fi bine sa-l zugraviti lila. Este o nuanta de mov, dar va deschide ambianta din hol. Puteti monta aplice cu mov sau visiniu, care vor raspandi o lumina difuza.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?