renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce parere aveti despre electrocasnicele de bucatarie marca Beko?

Buna ziua, Va scriu in speranta ca voi primi pareri care ma vor ajuta sa ma decid asupra marcii de electrocasnice pe care o voi alege pentru echiparea bucatariei. Ne mutam in casa noua si am nevoie de plita, cuptor, hota si frigider. Doresc plita si cutor pe gaz nu vreau electrice. Am gasit un cuptor incorporabil pe gaz marca Beko care m-a atras atat ca aspect cat si ca pret insa nu stiu pe nimeni care sa aiba aceasta marca. Aveti idee daca sunt bune plitele si cuptoarele de la Arctic? Ma gandeam si frigider sa aleg tot de la ei... am vazut un model cu congelator sus si partea de frigider mai mare. Sunt rezistente in timp? Sau ar fi bine sa ma orientez catre alte marci? Daca da care ar fi recomandarile voastre? Multumesc mult Iris

Intrebare trimisa de un cititor din - Targu Mures , Mures
vezi si firme constructii Mures



Raspunsuri si comentarii
Gratiela a scris:

Buna Iris,

Eu personal nu te-as sfatui sa iti cumperi marca asta de electrocasnice. Eu am un model de plita si cuptor de la Beko si sincera sa fiu sunt total nemultumita de ele. Plita este ok nu am ce sa ii reprosez. Se cam pateaza inoxul si se curata cam greu dar ca si functionare este in regula.
Cuptorul insa este din alta poveste. Mmi-a topit canturile de la mobila de bucatarie. Emana atata caldura si este atat de prost izolat incat daca nu ar fi incorporat l-as scoate numaidecat. De copt coace bine insa faptul ca mi-a distrus mobila de bucatarie este un mare minus pentru ca nu il recomand.

Am si hota de la ei ca de m-am gandit sa incurajez productia romaneasca si sa imi cumpar toata gama. Am ales inclusiv frigiderul, lada frigorifica si masina de spalat de la Arctic sau de la Beko....

Asa sa iti spun si de hota.... am ales un model cu 2 motoare. Este atat de galagioasa incat nici nu o poti aprinde. Nu are filtre din acelea de pasla si in manualul ei nu specifica pe nicaieri ca i-ar trebui asa ceva. Are doar 2 gratare din aluminiu care sincer se imbiba rau cu grasime si sunt aproape imposibil de curatat. LA fel inoxul se cam pateaza indiferent cu ce l-ai curata .... si faza care ma enerveaza cel mai tare .... butoanele sunt dintr-un plastic argintiu care a inceput sa se curete si arata jalnic de tot....
Cam asta este parerea mea.... mai bine te orientezi catre alte marci ... am vazut la o prietena de-a mea de la zanussi o plita si un cuptor pe gaz care mi s-au parut tare ca lumea....

Spor la cautat :)

Anca A a scris:

Buna!

Evita pe cat posibil marca Beko!
Sunt de foarte proasta calitate. Eu mi-am luat o masina de spalat vase si s-a stricat imediat dupa ce a iesit din garantie. Intervin dupa o luna de la solicitare iar reparatia te costa cat una nou.
Dupa aceasta "Patanie" am aflat de la colegii mei ca toti cei care au masini de spalat vase si frigidere Beko au avut probleme cu ele. Nu stiu daca sa ii numesc "norocosi" ca majoritatea au avut probleme in primii doi ani cand erau inca in garantie. In schimb dureaza foarte mult cand soliciti interventie de la service si daca eu am asteptat o luna cu masina de spalat vase, nu vreau sa ma gandesc cum este sa astepti o luna daca ti s-a stricat frigiderul sau masina de spalat rufe.

Evitati BEKO !!!

Simion Lucian a scris:

Renuntati cat mai repede la marca Beko. Calitate SLABA, service de proasta calitate, personalul din service plictisit, timp de asteptare dupa piese de schimb foarte mare. Daca vrei sa repari un produs dupa perioada de garantie e aproape imposibil prin servisul lor. Va trimit mai jos raspunsul de la service pt o pompa de recirculat care am gasit-o si am primit-o din alta parte in 2 zile. Serviceul lor dureaza pana la 120 zile. RUSINE, RUSINE

Buna ziua,

Va transmitem pretul valabil la aceasta data, cu mentiunea ca preturile pot suferi modificari pentru componentele solicitate /bucata (TVA inclus);in functie de momentul achizitiei:

-pompa recirculare 200 lei ,cu mentiunea ca este momentan indisponibila (termen aproximativ de livrare 120 de zile)


Asteptam decizia dvs precum si datele de contact nr telefon si judetul pentru a livra piesa la cea mai apropiata reprezentanta, urmand sa va contacteze colegii nostri (nu livram piese prin curierat).


Multumim!

Echipa Service



Simion Lucian a scris:

Renuntati cat mai repede la marca Beko. Calitate SLABA, service de proasta calitate, personalul din service plictisit, timp de asteptare dupa piese de schimb foarte mare. Daca vrei sa repari un produs dupa perioada de garantie e aproape imposibil prin servisul lor. Va trimit mai jos raspunsul de la service pt o pompa de recirculat care am gasit-o si am primit-o din alta parte in 2 zile. Serviceul lor dureaza pana la 120 zile. RUSINE, RUSINE

Buna ziua,

Va transmitem pretul valabil la aceasta data, cu mentiunea ca preturile pot suferi modificari pentru componentele solicitate /bucata (TVA inclus);in functie de momentul achizitiei:

-pompa recirculare 200 lei ,cu mentiunea ca este momentan indisponibila (termen aproximativ de livrare 120 de zile)
Asteptam decizia dvs precum si datele de contact nr telefon si judetul pentru a livra piesa la cea mai apropiata reprezentanta, urmand sa va contacteze colegii nostri (nu livram piese prin curierat).


Multumim!

Echipa Service



Simion Lucian a scris:

Renuntati cat mai repede la marca Beko. Calitate SLABA, service de proasta calitate, personalul din service plictisit, timp de asteptare dupa piese de schimb foarte mare. Daca vrei sa repari un produs dupa perioada de garantie e aproape imposibil prin servisul lor. Va trimit mai jos raspunsul de la service pt o pompa de recirculat care am gasit-o si am primit-o din alta parte in 2 zile. Serviceul lor dureaza pana la 120 zile. RUSINE, RUSINE
Buna ziua,

Va transmitem pretul valabil la aceasta data, cu mentiunea ca preturile pot suferi modificari pentru componentele solicitate /bucata (TVA inclus);in functie de momentul achizitiei:

-pompa recirculare 200 lei ,cu mentiunea ca este momentan indisponibila (termen aproximativ de livrare 120 de zile)
Asteptam decizia dvs precum si datele de contact nr telefon si judetul pentru a livra piesa la cea mai apropiata reprezentanta, urmand sa va contacteze colegii nostri (nu livram piese prin curierat).


Multumim!

Echipa Service





Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: electrocasnice ,

Taguri:    electrocasnice,    beko,    ,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro