renovat.ro

Acasa » Forum » Ce parere aveti despre o mobila de bucatarie alba finisaj lucios? »

Ce parere aveti despre o mobila de bucatarie alba finisaj lucios?

Buna, Am si eu o intrebare mi-am cumparat acum un apartament la mansarada si vreu sa -mi fac mobila de bucataria alba lucios. Ce parere aveti este ok ?

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 10 Mar 2015, 15:54

Mobila de bucatarie alba este o alegere pentru bucatariile spatioase sau pentru cele cu dimensiuni modeste. Culoarea aduce lumina in interior si creeaza o stare de buna-dispozitie. Pentru o cat mai lunga utilizare a acestui tip de mobilier, va recomand sa evitati asezarea obiectelor fierbinti pe suprafata mobilei (se pot folosi suporturi dragute, colorate, ce pot sta in sertar);incercati sa o stergeti cu servetele umede pentru toate suprafetele (se gasesc la articolele de menaj sau de curatenie in supermarket-uri). Daca aveti aragaz cu cuptor si este amplasat langa corpul de mobilier, asezati intre cele doua obiecte o placa subtire de azbest.Aceasta va impiedica transferul de caldura spre suprafata mobilei, care, in timp, se poate scoroji daca nu este protejata.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?