renovat.ro

Acasa » Forum » Ce perdea as putea pune la bucatarie unde am si geam si usa una la alta? »

Ce perdea as putea pune la bucatarie unde am si geam si usa una la alta?

Buna ziua ma tot gandesc de 10 ani de cand m-am mutat in aceasta casa ce perdea as putea pune la bucatarie deoarece am si geam si usa sunt una langa alta. Astept un raspuns. Multumesc

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 17 Dec 2014, 07:06

Puteti amplasa o perdea care sa aiba latimea necesara incat sa acopere si geamul si usa, dar lungimea perdelei sa acopere geamul in intregime. Partea de jos a usii daca este cu sticla termopan va asigura un plus de luminozitate, daca usa este plina nu influenteaza cu nimic designul din interior. Ar fi bine ca usa si geamul daca nu sunt din termopan sa le vopsiti in nuanta peretilor. Astfel nu va face nota discordanta in interior tablia usii chiar daca nu este acoperita cu perdea. O alta varianta ar fi sa amplasati o perdea lunga, ce va acoperi usa si implicit geamul in totalitate. Peretele de sub geam va fi acoperit cu perdea in aceste conditii. Daca usa este mai mult utilizata pentru intrare/iesire, amplasati perdea scurta; daca fereastra este mai des utilizata pentru aerisirea interiorului, amplasati perdea lunga.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?