renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce perdele sa aleg intr-un dormitor cu mobila si parchet din cires?

In dormitorul matrimonial am mobilier cires, peretii portocaliu deschis si parchetul tot spre cires. Va rog frumos sa-mi dati o sugestie in legatura cu culoarea perdelei(galeriei) si a covorului pentru a contrasta putin cu culoarea \"ciresie\" din camera? Multumesc anticipat!

Intrebare trimisa de un cititor din - Drobeta-Turnu Severin , Mehedinti
vezi si firme constructii Mehedinti



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Aveti nevoie de o culoare de accent, care sa �invioreze� interiorul. Va sugerez amplasarea unei galerii in nuanta castaniu, perdeaua poate fi alba, fie un material gen organza, fie un material delicat, cu elemente discrete maro inchis, din loc in loc. In privinta covorului, va sugerez o combinatie coloristica: maro (castana) dominanta+crem+alb, acestea din urma foarte discrete, doar de accent.

Maria a scris:


Bună ziua.

Aș dori să schimb galeriile, și nu știu ce culoare să le iau, având în vedere că în living mobila este cireș cu ivoire iar în dormitor stejar. Ferestrele sunt albe iar ușile sunt nuanța stejar. Cu ce ar trebui galeriile asortate, cu mobila, cu ușile sau cu ferestrele?

Mulțumesc mult.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    perdele si draperii,    mobila cires,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro