renovat.ro

Acasa » Forum » Ce tip de parchet deschis la culoare pot alege pentru livingul open space cu bucataria? »

Ce tip de parchet deschis la culoare pot alege pentru livingul open space cu bucataria?

Buna ziua , Am livingul cu bucataria comuna iar mobila (atasata in cele 2 poze ) plus canapea maro-capucino, masa din bucatarie este ca si biblioteca atasata in poza (fara partea alba) iar scaunele sunt crem , peretii sunt albi (momentan pot sa le dau culoare). Eu doresc parchet peste tot dar deschis la culoare ( in poze apare inchis ) .Ce tip de parchet deschis la culoare ar merge si ce culoare de draperii si covor ar merge cu respectivul parchet care-l recomandati ? Multumesc

poza 1 poza 2
Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 11 Mar 2015, 18:14

Pentru parchet va recomand sa alegeti o nuanta de: mesteacan natur, cires natur sau fag natur. Acestea sunt tonuri calde, de pamant, care se armonizeaza cu mobilierul existent in interior. In egala masura, va sugerez sa alegeti parchet „aqua step” datorita rezistentei la umezeala, la trafic si la substante ce pot cadea accidental in bucatarie; exista in aceasta categorie nuantele precizate mai sus. Oricare tip de parchet veti alege, lasati-l inainte de montaj 48 de ore pentru a se acomoda cu umiditatea si temperatura din interior pentru a evita eventualele deformari in timp. In privinta draperiilor din living puteti alege material brocat crem cu incastratii maro inchis sau un material lucios crem, bej, ivory, cu bratari de prindere intr-o nuanta de maro existenta in mobilier. Pentru covor puteti alege varianta shaggy (cu fire lungi) maro inchis in bucatarie, iar pentru living un model fantezist in care sa se regaseasca doua tonuri de maro, iar crem sau bej si negru foarte putin, doar de accent. Pentru living, daca va plac nuantele de mov, puteti alege un covor cu mov, lila si crem, iar negru foarte putin, doar de accent. Puteti zugravi livingul in tonuri de mov si lila sau lila si alb in acest caz.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?