renovat.ro

Acasa » Forum » Ce zugraveala si ce covor si perdele se potrivesc cu o canapea portocalie? »

Ce zugraveala si ce covor si perdele se potrivesc cu o canapea portocalie?

Buna ziua.Am o sufragerie mare cu o canapea portocaliu coral. Cu ce culoare as putea zugravi si ce culoare pentru perdele si covor?

Raspunsuri si comentarii
Angela N.- postat la 25 May 2014, 06:29

Aceasta culoare se potriveste cu nuantele de verde, galben si alb. Va sugerez sa zugraviti doi pereti cu verde pal, si ceilalti cu alb. Peretele din spatele canapelei poate fi verde, pentru a evidentia piesa de mobilier. In privinta perdelelor, puteti alege un material fin, delicat, alb, portocaliu sau verde foarte deschis. Covorul poate avea nuante de verde mai inchis decat cel al peretelui, in combinatie cu maro inchis sau puteti alege un covor in stil modern, cu dungi fantezie care sa aiba combinatii coloristice de verde, portocaliu, alb si negru foarte discret. Pentru a echilibra culoarea portocalie a canapelei, puteti amplasa cateva accesorii decorative in aceeasi nuanta(lampadar, vaza de flori, perne decorative in alt spatiu al camerei, lustra).

lavinia- postat la 27 May 2014, 00:20

Am o mare dilema.in bucatarie gresia e gri cu albastru deschis.iar mobila gri cu galben pierdut.ce culoare pot folosi pt pereti?va multumesc

Vasile N.- postat la 07 Jun 2014, 02:20

In acest caz s-ar potrivi culoarea alba ori bleu ciel(albastru foarte deschis) pentru pereti.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?