renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum aerisesc caloriferele intr-un apartament unde au fost debransate multe apartamente?

Am un apartament cu 3 camere si 6 calorifere. Apartamentul se afla la un nivel superior. Au fost sectionate toate coloanele si capacite prin sudura fara alte lucrari de refacere a instalatiei termice. Pe aceasta scara mai sunt conectate la instalatia termica 3 apartament , 2 la etajul 1 si unul la parter. In acest caz cum mai realizez aerisirea instalatiei termice cat si a coloriferelor din apartament? Multumesc, Vio Viv

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 4 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Nicolae a scris:

Aveti montate calorimetre? Daca DA, deschideti butonul alb montat la capatul superior al caloriferelor astfel incat sa indice cifra 5. Lasati deschise astfel cel putin 48 de ore si aerisirea se face automat cu conditia ca si ceilalti vecini racordati pe coloana sa faca acelasi lucru in aceeasi perioada de timp. Daca nu aveti calorimetre, va trebui sa va adresati centralei termice de care apartineti, iar unul dintre reprezentantii acestei institutii vor veni si vor face aerisirea coloanei.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajare apartament 3 camere , calorifere ,

Taguri:    instalatie incalzire,    bloc,    calorifere,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro