renovat.ro

Acasa » Forum » Cum am putea mobila comod si practic un apartament decomandat de 52 de metri patrati? »

Cum am putea mobila comod si practic un apartament decomandat de 52 de metri patrati?

Salut, Avem un apartament nou de 52m, suntem o familie cu 4 membri: doi copii mari si noi parintii. Apartamentul e decomandat - living, coridor,bucatarie,balcon, dormitor, baie, zugravit in alb. Cum as putea sa il mobilez comod si practic? Va multumesc!

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 18 Feb 2015, 04:23

In primul rand trebuie sa va ganditi la ceva practic, in care sa se imbine spatiile de depozitare si esteticul. In dormitor puteti alege un pat dublu, o comoda cu 3-5 sertare si un dulap cu usi glisante, eventual pe una din usi montata oglinda si o masuta tip birou pe colt. In living ati putea opta pentru o canapea de trei locuri extensibila, un birou cu sertare si rafturi jos, pe laterale, iar sus cu polite si cu spatii inchise (pentru carti si materialele necesare elevilor, daca sunt scolari). O masuta de cafea cu spatii pentru reviste, doua fotolii in acelasi stil cu canapeaua, iar tv.-ul montat pe perete. In bucatarie mobila pe comanda desfasurata pe verticala in care sa incorporati masina de spalat, frigiderul, aragazul si hota pentru a ramane spatiu pentru masa, scaune si gatit. Daca spatiul este foarte mic, faceti pe comanda o masa rabatabila prinsa de perete. In baie alegeti o chiuveta care include oglinda, suport si dulapior inferior pentru depozitarea accesoriilor specifice. In balcon puteti face pe comanda un dulap nu prea inalt, cu rafturi si usi inchise, utilizat ca spatiu de depozitare si loc pentru flori in anotimpul cald.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?