renovat.ro

Acasa » Forum » Cum aplic vopseaua in tehnica buretelui pe un perete cu tapet zugravit cu dispersit marca Sefra? »

Cum aplic vopseaua in tehnica buretelui pe un perete cu tapet zugravit cu dispersit marca Sefra?

Referitor la zugraveala cu efect decorativ folosind tehnica buretelui As dori sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare. Doresc sa aplic pe perete un tapet granulat alb. As dori sa dau un strat de culoare de exemplu verde crud si peste el folosind tehnica buretelui culoarea crem pentru a face constrast. Cum as putea sa fac acest lucru? Daca vopsesc tapetul in verde crud (oricum am cumparat deja dispersit de aceasta culoare pentru restul peretilor marca Sefra intrucat numai pe un perete doresc acest lucru), culoarea crem care o dau peste folosind tehnica buretelui ce fel de material ar trebui sa cumpar? Ar fi de consistenta praf? Ar trebui un burete special? Ar arata ceva de genul (poza din atasament). Multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Cluj-Napoca , Cluj
vezi si firme din - Cluj-Napoca , Cluj

Raspunsuri si comentarii
Florin- postat la 02 Nov 2015, 11:32

Buna ziua,

Poza nu a putut fi incarcata probabil din cauza unei dimensiuni prea mari. O puteti trimite pe e-mail la adresa contact@renovat.ro si o vom afisa noi.

O zi placuta

Victorita Olar- postat la 04 Nov 2015, 17:45

Buna ziua, am sa incerc sa va dau cateva raspunsuri la intrebarea dumneavoastra. Vopseaua dispersit Sefra se aplica pe tapetul din fibra de sticla, Glasdekorgewebe. Pentru ceea ce doriti dumneavoastra sa obtineti, adica sa decorati un perete, noi folosim produse Valpaint, acolo folosim noi tehnica buretelui. Aceste produse sunt formate din trei componente, de regula, iar componenta argintie sau aurie vine sub forma de pulbere si se poate aplica cu buretele. De aceea va scriu, pentru ca ceea ce doriti dumneavoastra se obtine cu alt tip de materiale. Tehnic vorbind nu este posibil peste un tapet de hartie sa punem dispersit.

Cu stima, Victorita Olar

Director Vanzari
SC CASNIC SERVICE SRL
Importator vopsele Sefra

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: tapet ,

Taguri:    finisaje interioare,    tapet,    manopera,