renovat.ro

Acasa » Forum » Cum as putea amenaja un living de 22 de mmp, cu canapea, masa, scaune si birou? »

Cum as putea amenaja un living de 22 de mmp, cu canapea, masa, scaune si birou?

Buna ziua, Spuneti-mi va rog, la un living de 22 mp, latimea fiind de aprox.4mp, cum ar trebui amenajate canapeaua, masa dreptunghiulara cu scaune,biroul si daca mai e nevoie de fotolii, masuta de cafea.Ce culoare ar trebui sa aiba covorul (mobilierul este wenge,canapeaua maro, perdeaua alb cu floricele verticale maro)? Va multumesc.

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 09 Dec 2014, 19:42

Daca doriti sa amenajati incaperea in stil clasic, puteti aseza masa in mijlocul camerei si scaunele de jur imprejurul acesteia, canapeaua pe perete fara geam sau intrarea in balcon, iar biroul astfel incat sa aveti lumina diurna din dreapta. Nu cred ca mai este spatiul suficient pentru masuta de cafea si fotolii, sa nu aglomerati camera. In privinta covorului, puteti alege un model shaggy cu cateva dungi fanteziste maro si foarte, foarte putin negru pe un fond bej sau crem. Daca preferati stilul modern, eliminati scaunele si masa, adaugati doua fotolii si masuta de cafea, biroul pozitionat intr-un loc bine luminat langa fereastra, iar perdeaua ar putea fi alba uni, din material delicat.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?