renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum as putea sa amenajez un balcon lung si ingust?

Buna seara, Am cumparat un apartament cu doua camere, si un balcon nu foarte spatios, doresc sa-l amenajez cat mai comod si sa fie un spatiu pentru liniște și relaxare. Daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi. Este un balcon inchis, bloc vechi, destul de lung, dar ingust. Cu stima, Va multumesc si astept raspunsul dvs. cu mare interes.

Intrebare trimisa de un cititor din - Bistrita , Bistrita-Nasaud
vezi si firme constructii Bistrita-Nasaud



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Daca doriti sa amenajati balconul in acest scop, va sugerez sa il pardositi cu gresie intr-o nuanta deschisa, neutra: bej, crem, maro aluna uni sau una din nuantele de mai sus cu irizatii albe. Peretii laterali pot fi amenajati cu faianta in nuanta apropiata la inaltimea de 1,20m, iar tavanul si peretele pe care este geamul il zugraviti cu crem, ocru sau alb coliliu(alb murdar) pentru a fi mai putin vizibil praful care se va depune in timp. In privinta mobilierului, va sugerez sa faceti pe comanda o masuta lunga si ingusta din lemn sau PAL in nuanta deschisa. O laterala a tabliei sa fie prinsa cu balamale banda, iar in spatiul dintre picioarele mesei poate fi realizat un spatiu de depozitare. Tablia mobila permite accesul in acel spatiu, dar inchisa reprezinta si locul pe care poate fi servita cafeaua. Doua scaune rabatabile in nuanta gresiei si/sau a faiantei pot fi utilizate cu succes, fara sa ocupe inutil spatiul. Pentru mobilier, daca spatiul permite, puteti alege masuta si fotolii impletite din ratan, nuiele, bambus, etc. pe structura de lemn. Un covoras multicolor va inviora spatiul balconului in zilele calde, cateva flori de interior isi vor gasi locul.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    amenajare apartament 2 camere,    balcon inchis,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro