renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum as putea sa integrez un mic birou in ambientul dormitorului?

Buna ziua, Va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat... Am mare nevoie de un birou insa nu am spatiu suficient in locuinta. Singura camera unde as putea sa il amplasez este dormitorul, insa nu stiu cum sa o fac pentru a nu tulbura prea mult armonia din aceasta camera. Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Iasi , Iasi
vezi si firme constructii Iasi



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Cautati in magazinele de mobilier sau faceti pe comanda un birou pe colt, in nuanta mobilei existente deja in incapere. Daca faceti biroul pe comanda, alegeti dimensiunile adecvate spatiului, iar compartimentarea o alegeti cat mai riguroasa: cu sertare pe o parte si dulap inchis cu 2-3 polite in cealalta parte; daca va place, in spatiul din colt puteti sa-i adaugati pe verticala un suport triunghi, ca loc pentru: o rama foto, o floare, suport pentru instrumente de scris, etc.

Cristiana a scris:

Buna ziua,

Este intr-adevar neplacut sa vezi biroul in dormitorul care ar trebui sa fie doar loc de relaxare. Eu v-as propune, asemeni Elenei, o despartire a zonei de birou, mai bine spus o izolare a acestuia, in spatele unui perete despartitor improvizat. Pentru acesta va puteti folosi de panouri decorative despartitoare, un paravan cu model frumos sau mai practic puteti cumpara din magazinele de mobila o etajera deschisa pe ambele parti. Va puteti depozita cele necesare pentru munca la birou, sau diverse accesorii precum bijuterii pe partea dinspre dormitor.

Este important, ca sa nu arate urat, ca toate lucrurile depozitate sa fie bine organizate si ordonate, in cutii , sau cosulete pentru depozitare placute privirii. Daca nu vreti sa va bateti capul cu cosulete si cutii, atunci alegeti varianta propusa de Elena, pentru ca este mai practica din acest punct de vedere. Etajera deschisa nu incarca atat de mult camera in schimb si datorita rafturilor libere trece atat lumina cat si aerul, insa asa cum v-am spus si mai sus, curatenia se intretine mai greu.
Ca si culoare , personal as alege atat pentru birou cat si pentru etajera albul, asta daca si peretii camerei sunt zugraviti cu alb. Zona biroului se va pierde in fundal. Pentru un efect linistitor pentru ochi, ar trebui adaugate totusi mici pete de culoare, asortate cu cromatica deja existenta in dormitor.




Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: birou , dormitor , design interior , amenajari interioare ,

Taguri:    birouri,    mobila dormitor,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro