renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum decorez un dormitor modern?

La un dormitor 4/4 cu mobila maro deschis cu negru,iar draperiile si cuvertura vernil, ce culoare sa fie peretii, covorul si perdeaua? Ce alte accesorii ar mai fi necesare pentru a avea un dormitor modern? Am 37 de ani.Multumesc anticipat!

Intrebare trimisa de un cititor din - Timisoara , Timis
vezi si firme constructii Timis



Raspunsuri si comentarii
Mihai U. a scris:

Culorile deja existente in dormitor permit realizarea unei amenajari moderne. Puteti completa designul cu zugraveala stucco venetiano in nuante de vernil sau turcoaz pe un perete, ce va reprezenta un spatiu vizual deosebit. Ceilalti pereti pot avea o nuanta de vernil cald care va evidentia peretele cu impact vizual putetnic. Perdeaua poate fi alba, uni, din material delicat, care sa cada in falduri ample(eventual organza). Pentru covor va recomand un model modern, cu fire lungi, in dungi sau linii fanteziste, in care se regasesc nuantele de: maro inchis, bej, verde mar, alb si negru de accent. Puteti amplasa cateva perne decorative in culori tari, care sa evidentieze nuanta mobilierului:maro deschis si inchis, alb.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    dormitor modern,    asortare culori,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro