renovat.ro

Acasa » Forum » Cum pot aerisi un calorifer din fonta fara aerisire si fara robineti de inchider »

Cum pot aerisi un calorifer din fonta fara aerisire si fara robineti de inchider

Locuiesc la parterul unui bloc cu 4 etaje. Am calorifere vechi din fonta, fara aerisire si fara robineti de inchidere/deschidere tur/retur pe teava. Toti locatarii din bloc au caldura, in afara de mine. Toti au facut aerisire in apartament, insa eu nu stiu cum, pentru ca nu am puisori. Caldura a inceput sa se furnizeze de vreo 2 saptamani. Aerisirea pe coloana, pe casa scarii, nu se poate face deoarece robinetul merge in gol. Cum pot aerisi ca sa am caldura?

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 13 Nov 2014, 08:49

Adresati-va furnizorului de energie termica de care apartineti. Ei sunt autorizati sa faca lucrari de intretinere in apartamente. Pentru ca este deja introdusa apa in instalatie, s-ar putea sa fie necesara golirea ei pentru a va monta la calorifer tur si retur, pentru a-l curata de impuritati. Aceste lucrari sigur vor impune costuri suplimentare pentru dvs. sau pot fi suportate( costurile cu lucrarea de golire a instalatiei) de catre toti locatarii de pe tronson.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?