renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum pot curata urmele de fard de pe o canapea din piele intoarsa bej?

Buna seara,am o canapea din piele intorsa bej si am cateva pete de fard si urme de crema de pantofi. Cum o pot curata ? Si a doua intrebare cum o pot curata de praf? Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Turda , Cluj
vezi si firme constructii Cluj



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

In privinta curatarii de praf, va sugeram sa utilizati aspiratorul cu accesoriul perie cu fire lungi, astfel incat sa eliminati praful fara a lasa urme pe textura pielii. In privinta eliminarii petelor de fard si crema de pantofi trebuie sa stiti ca acestea sunt grase. Pentru inceput frecati usor suprafetele patate cu un prosop de baie uscat pentru a restabili textura materialului. Pe o carpa moale turnati otet alb, alimentar, si frecati zonele cu pete; incercati initial intr-un loc mai putin vizibil, deoarece in functie de tipul de piele si tratamentul aplicat acesteia inainte de a imbraca obiectul de mobilier, poate sa raspunda sau nu la acest tratament local. In cazul in care petele dispar, lasati sa se aeriseasca bine si sa se usuce; daca nu, trebuie sa apelati la o firma specializata, deoarece aplicarea unor produse din comert poate deteriora pielea.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: mobilier ,

Taguri:    canapea din piele,    curatare,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro