renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum pot da putina stralucire unui parchet wenge mat?

Salut! Am pus in living parchet wenghe mat si as dori sa stiu cum sa-i dau putina stalucire, ma puteti ajuta? Va multumesc!

Intrebare trimisa de un cititor din - Roman , Neamt
vezi si firme constructii Neamt



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Preparati o solutie din apa si sapun lichid (pentru maini) in urmatoarele proportii:1l apa si 100 grame sapun lichid. Stergeti parchetul pentru a indeparta urmele de murdarie si praf. Dupa uscare, preparati o solutie asemanatoare, dar de asta data adaugati 120 grame de sapun lichid la aceeasi cantitate de apa. Stergeti din nou parchetul si acesta va capata stralucire datorita sapunului care va forma o pelicula subtire peste intreaga suprafata. O alta varianta ar fi sa curatati parchetul cu solutie pentru geamuri, care se pulverizeaza putin cate putin stergand apoi cu o carpa moale si uscata. Incercati ambele variante pe o suprafata mica pentru a vedea rezultatele si alegeti varianta potrivita tipului de parchet pe care il aveti. Nu aplicati lac, deoarece finisajele parchetului laminat mat nu permit acest lucru datorita procesului tehnologic utilizat in confectionarea acestuia!

Lucian a scris:

O sa �ncerc ambele variante. Va multumesc!

Lucian a scris:

O sa �ncerc ambele variante. Va multumesc!

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: pardoseala ,

Taguri:    parchet wenge,    parchet mat,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro