renovat.ro

Acasa » Forum » Cum pot mobile o garsoniera astfel incat sa intre doua paturi dar sa am si spati »

Cum pot mobile o garsoniera astfel incat sa intre doua paturi dar sa am si spati

Cum pot sa mobilez o garsoniera dar sa-mi intre 2 paturi ,sa am un pic de spatiu si sa fie si aspectuoasa ?

Raspunsuri si comentarii
Angela N.- postat la 26 May 2014, 06:43

Puteti amplasa pe un perete o canapea extensibila de doua locuri, care pe timp de zi sa fie inchisa. Pe un alt perete, mai lung, puteti amplasa fie o canapea fixa, de o persoana iar in partea superioara sa montati mobilier suspendat, cu compartimente inchise si sertare, pentru depozitarea unor obiecte. Partile laterale ale mobilierului suspendat pot fi dulapuri inguste, cu rafturi, care flancheaza cele doua margini ale canapelei. Mobilierul poate fi realizat si pe comanda, cu dimensiunile necesare. Daca aveti nevoie de spatiu de odihna pentru 4 persoane, in locul canapelei fixe amplasati o canapea extensibila identica celeilalte, iar elementele de mobilier suspendate se vor desfasura pe acelasi perete, pe verticala si orizontala, astfel incat sa nu incomodeze spatarul canapelei cand este inchisa.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?