renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Care este cea mai buna metoda sa vopsesc marginile dintre zid si tavan si coltur

Buna ziua, am vopsit in 2 camere peretii, dar in 2 culori, adica 2 pereti cite o culoare. Tavanul este alb. Intrebarea mea este, care este cea mai buna metoda sa vopsesc marginile dintre zid si tavan si colturile dintre zidurile in culori diferite ? Problema este ca liniile trasate de mine nu sint drepte, adica vopseaua trece pe tavan sau pe zidul de alta culoare. Va multumesc anticipat !

Intrebare trimisa de un cititor din - Fagaras , Brasov
vezi si firme constructii Brasov



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

In acest caz sunt doua posibilitati. Una ar fi aceea de a aplica o fasie de hartie alba(15-20cm) exact pe marginea de sus a peretelui, pe care o fixati cu schotch , pentru a fi usor dezlipita, si vopsiti tavanul cu alb. Chiar daca depasiti dunga veti vopsi hartia, care oricum se indeparteaza. A doua posibilitate ar fi aceea de a vopsi tavanul cu grija, apoi aplicati cu adeziv special o bagheta alba, simpla, care va masca imperfectiunile vopsirii si pe cele ale imbinarii peretelui cu tavanul.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: finisaje interioare ,

Taguri:    vopsit,    sfaturi practice,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro