renovat.ro

Acasa » Forum » Cum pot zugravi peretii din dormitorul unei fete adolescente? »

Cum pot zugravi peretii din dormitorul unei fete adolescente?

Buna ziua As dori din partea dumneavoastra un sfat. Imi doresc sa zugravesc peretii din dormitorul fetei mele, care este deja adolescenta in culori deosebite. Mentionez ca mobila este in culori de maro deschis cu negru. Multumesc si astept sfaturile dumneavoastra profesioniste. Diana

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 08 Nov 2014, 07:34

Pentru a reusi o amenajare reusita, in conditiile in care mobila este maro deschis si negru, puteti opta pentru tonuri de bej, crem sau galben pai, sau combinatii de galben pai si vernil. Va sugerez sa zugraviti doi pereti cu vernil si ceilalti doi cu galben pai, tavanul ramanand alb. Pe unul dintre pereti puteti aplica un sticker decorativ cu negru, un model floral sau fantezist, realizand un spatiu cu impact vizual puternic. Daca preferati tonurile de bej si crem, puteti vopsi tot doi cu doi pereti, alaturati sau opusi, iar pe unul dintre pereti puteti realiza un joc de rame in care sa aplicati fotografii sau aspecte din natura. Ramele pot fi in numar impar, doua negre, doua roscat si una alba, amplasate pe peretele zugravit in culoarea cea mai deschisa.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?

Dezvoltarea web si seo de Flux Soft Srl