renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum sa amenajez o bucatarie mica?

Am o bucatarie mica, si vreau sa-mi fac o mobila pt bucatarie la comanda, as vrea ca sa-mi incorporez, cuptor electric,masina vase, masina rufe, centrala pe linie moderna ,cu o mini insula, si nu prea imi iese desenul. M-ati putea ajuta?

Intrebare trimisa de un cititor din - Drobeta-Turnu Severin , Mehedinti
vezi si firme constructii Mehedinti



Raspunsuri si comentarii
Alex a scris:

In acest caz, mobila va avea corpuri suspendate si implicit asezate pe pardoseala pe cel putin doi pereti ai incaperii. Profita de orice spatiu pentru a-l face util, iar regula de baza este ordinea. Masurati elementele ce urmeaza a fi incastrate in mobila de pe pardoseala si vedeti ce spatiu va ramane. Incearca sa realizezi o insula al carei blat sa reprezinte masa, iar pe picioarele suport sa amplasezi spatii de depozitare inchise(sertare sau rafturi cu usi). O alta varianta posibila ar fi sa faci masa rabatabila, prinsa de o parte a mobilierului. Aceasta poate fi deschisa cand este nevoie, iar in rest sa reprezinte o �usa� care mascheaza rafturile de depozitare. Picioarele mesei se pliaza si intra in locasul special realizat atunci cand este stransa.

ionescu a scris:

ma intereseaza o astfel de bucatarie, cine ma poate ajuta?

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    bucatarie mica,    comanda mobila,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro