renovat.ro

Acasa » Forum » Cum sa amenajez o sufragerie cu pereti alb si negru cu argintiu? »

Cum sa amenajez o sufragerie cu pereti alb si negru cu argintiu?

Am o sufragerie de 6 m cu 3 m, 3 pereti albi si 1 perete negru cu argintiu (tapet), usi ,gemuri albe, parchet wenghe, canapeaua crem deschis spre alb. Ce culori sa aleg pentru mobila , covor si perdele, draperii . Imi doresc si o pata de culoare , adica sa combin ceva cu visiniu sau violet. Multumesc

Raspunsuri si comentarii
Florin- postat la 02 Apr 2014, 17:14

Culorile din interior sunt frumoase si se poate realiza o amenajare in stil modern. Sugerez pentru mobila sa alegeti o combinatie bicolor wenghe+alb pe care sa o asezati pe unul dintre peretii albi. Perdelele sa fie albe obligatoriu, iar draperiile pot fi din material de matase lila cu imprimeuri florale albe. Covorul cred ca ar fi potrivit sa fie gri cu alb, sau negru cu alb, dar sa aiba firele lungi, pentru a oferi un aspect elegant incaperii. Daca doriti sa realizati pete de culoare mov, va sugerez sa amplasati o veioza inalta lila pe peretele cu tapet, niste perne decorative din matase lila, mov, alb si argintiu pentru a echilibra coloristic intregul ansamblu. Cateva elemente decorative ( vaze de flori, lumanari parfumate, rame de fotografii, etc.) in nuante de lila sau mov, pot fi amplasate optional pe mobilier, pe masuta sau in alte spatii care permit acest lucru.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?