renovat.ro

Acasa » Forum » Cum sa amenajez un dormitor cu tocarie alba si usa de nuc? »

Cum sa amenajez un dormitor cu tocarie alba si usa de nuc?

Va rog, daca se poate un sfat pt dormitorul meu de 18 m in care este montata doar usa de culoarea nucului si tocaria alba. Cum pot amenaja acest dormitor ca fiind unul plin de liniste si caldura in ceea ce priveste culoarea zidului, parchetului,mobila, perdeaua, etc Multumesc!!

Raspunsuri si comentarii
Florin- postat la 02 Apr 2014, 16:47

Combinatia coloristica este destul de interesanta. In scopul unei amenajari de succes, cred ca ar fi bine sa alegeti mobilierul in nuanta usii de nuc, perdeaua sa fie alba, simpla, din material delicat: organza, in si poliester in proportiile pe care le doriti(daca predomina inul se vor calca mai greu). In privinta covorului, va sugerez sa alegeti covoare moderne cu note coloristice de alb, bej, maro inchis sau alb, crem, negru. Astfel ati reusit sa trasati notele dominante de culoare in interior, pe langa care se pot alege accesorii decorative in nuante de ocru, turcuoaz, galben si putin negru, (eventual in rama unui tablou, un ceas de perete, etc.) Daca aveti cum sa amplasati tablouri pe perete, ar fi elegant unul sa fie cu rama neagra, iar celalalt cu rama alba. Zugraveala peretilor poate fi crem, pentru a evidentia culoarea tocului usii.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?