renovat.ro

Acasa » Forum » Cum sa zugravesc un living cu scara interioara de fag »

Cum sa zugravesc un living cu scara interioara de fag

Am un living cu o scara interioara de fag, usi de mahon. Ce culoare ar trebui sa fie mobila, dar zugraveala. As prefera pentru pereti o combinatie de doua culori. Dormitorul este foarte spatios, mobilierul maro, ce culori imi recomandati pentru zugraveala. Multumesc!

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 23 Jul 2015, 12:48

Va sugerez sa mentineti tonurile de pamant destinate amenajarii livingului. Va sugerez sa zugraviti livingul folosind una dintre variantele de combinatii coloristice: ocru+galben pai; verde ou de rata(foarte discret)+ crem sau bej(la alegere); capuccino+maro castana. Mobilierul ar putea fi in nuanta de lemn de stejar, iar canapeaua si fotoliile pot avea una dintre nuantele: verde maslina, alb coliliu (alb murdar); maro brun, caramiziu sau acaju. Puteti opta pentru ambele fotolii in aceeasi nuanta, asemeni canapelei, sau un fotoliu in nuanta canapelei si o nuanta complementara. Ar fi preferabil sa alegeti tapiterie din piele ecologica sau piele naturala! Covorul ar fi bine sa aiba nuanta dominanta crem sau bej si model fantezist din linii/dungi/figuri geometrice intrepatrunse in nuantele: verde lamaie, maro castana, alb coliliu sau crem si foarte putin negru. Pe un perete ati putea amplasa un tablou format din 3-5 parti cu rama subtire neagra. Pentru dormitor puteti alege combinatia cromatica pentru pereti: crem+galben soare; portocaliu cald (un perete)+ galben pai(foarte deschis)ceilalti trei; vernil+alb doi cu doi pereti sau unul si trei.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: culori , amenajari interioare ,

Vrei sa adaugi o intrebare?

Dezvoltarea web si seo de Flux Soft Srl