renovat.ro

Acasa » Forum » Cum scot o perdea cu sistem de prindere capsa de pe o galerie metalica? »

Cum scot o perdea cu sistem de prindere capsa de pe o galerie metalica?

Cum scot o perdea cu sistem de prindere capsa de pe o galerie metalica? Cum desfac bara de la galerie? Ce imi trebuie pentru a desface cuisorul acela care fixeaza bara in suport (surubelnita nu ma ajuta) Va multumesc anticipat. O zi buna!

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 04 Dec 2014, 17:38

Galeriile metalice au un sistem de prindere pe consola turnat sau foarte bine insurubat pentru a nu permite caderea draperiei si a perdelei. Probabil ca s-a calat surubul in locasul sau, datorita trecerii timpului(este un proces firesc). In cazul dvs. cred ca o varianta ar fi sa incercati scoaterea perdelei de pe capse pe la capatul barei (daca se poate) ; o alta varianta ar fi sa folositi un pistol cu aer comprimat sau electric cu ajutorul caruia sa scoateti fortat acel cui, urmand sa faceti un altul cu diametrul mai mare pentru ca prin fortare se largeste locasul acestuia; sau sa scoateti total respectiva galerie si sa o inlocuiti cu un alt model sau cu sina prinsa in tavan.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?

Dezvoltarea web si seo de Flux Soft Srl