renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Cum se curata rosturile de la gresie?

Tocmai am terminat de renovat un apartament. In holuri si in bucatarie, chitul gresiei (maro inchis) a fost adaugat inainte ca lucrarea (vopsite pereti, renovare baie) sa fie definitiv terminata. Bineinteles ca acum in rosturile gresiei troneaza un praf fin si alb. Cum pot sa le curat?

Intrebare trimisa de un cititor din - Odorheiu Secuiesc , Harghita
vezi si firme constructii Harghita



Raspunsuri si comentarii
Daniel a scris:

Pentru curatarea rosturilor de la gresie si faianta sunt cateva produse speciale pe care le gasesti in comert. O alta varianta ar fi sa realizezi in casa o solutie eficienta si mai putin toxica. Pentru asta, se combina 3 parti inalbitor de rufe si 1 parte bicarbonat. Se amesteca intr-un bol pana devine o pasta. Aceasta se aplica pe rosturi si se lasa sa actioneze 10-15 minute, dupa care se clateste cu apa rece. Daca in unele locuri persista praful, aplicati din nou putina solutie preparata si frecati cu o periuta de dinti veche. Se clateste apoi cu apa rece. Se sterge apoi gresia si faianta cu o carpa pentru a obtine luciul dorit.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: pardoseala ,

Taguri:    gresie,    chit rosturi,    curatare,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro