renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Daca as izola doar tavanul s-ar reduce consumul centralei de apartament?

Locuiesc intr-un bloc de caramida la etajul 1, dar la etajul 2 nu locuieste nimeni mai tot timpul anului, peretii exteriori sunt destul de grosi (35cm) dar nu i-am izolat termic; daca as izola doar tavanul s-ar reduce consumul centralei de apartament astfel incat in cativa ani sa recuperez investitia? Ce material imi recomandati? Multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Sector 3 , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Alexandru, SC Perodicom SRL a scris:

Cert va exista o imbunatatire a confortului termic. Recomand montarea in toate camerele, cu exceptia bucatariei si baii, de tavane din rigips, cu izolatie de vata minerala, si bariera de vapori.
Tavanele vor avea un aspect placut, vor fi durabile, si se pot monta foarte rapid, cu finisaje complete in doua zile.
Exista si varianta lipirii de polistiren, dar care are totusi dezavantajele ei, si pe care nu o recomand.
Alexandru, tel 0720088161

Constantin Cristian a scris:

Buna ziua. In prima faza trebuie sa izolati apartamentul pe exterior( sau interior ). Tavanul poate fi izolat si cu polistiren dedicat pe tru asa ceva chiar daca este subtire. Important este ca centrala sau instalatia ap. dvs. sa fie dimensionata asa cum trebuie.

Cu consideratie,
Constantin Cristian
partener Romstal
[email protected]
0726.050661

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: instalatii termice ,

Taguri:    centrala de apartament,    izolare tavan,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro