renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

De ce s-a umezit toata centura casei?

Buna ziua,am o intrebare pt. dv daca vreti sa ma ajutati..anul acesta ne-am mutat in noua casa ,am izolat trei pereti cu polistiren de 10 grafitat negru si a mai ramas tocmai peretele din spatele casei la caramida .Vreau sa precizez ca acest perete este pozitionat nord est (spatele casei) ,vara prinde putin rasarit de soare. In iulie ne-am mutat si acum in decembrie am observat ca ,centura de la camerele sus ( fiind mansardata cu placa beton)a tras ,s-a umezit toata centura si a inceput sa se formeze mucegai plus in camere se simnte umezeala dimineata .Ce putem face stiind ca afara sunt minusuri grade si "fondurile" sunt scazute .Cum ne invatati sa facem si daca o sa se mai traga mucegaiul dupa ce-l facem (poate la primavara) Multumim !?

Intrebare trimisa de un cititor din - Bacau , Bacau
vezi si firme constructii Bacau



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Datorita faptului ca nu este finalizata constructia, umiditatea din atmosfera, pozitionarea si temperaturile scazute au generat aparitia umezelii, mucegaiului pe peretii interiori. In aceste conditii, este bine sa aerisiti bine incaperile sau incaperea in care a aparut umiditatea, sa stergeti in mod repetat peretii respectivi cu solutii antimucegai din comert. Cand se instaleaza caldura iarasi, se va usca si se vor putea relua lucrarile. Si atunci, este bine sa utilizati folie antivapori si materialele necesare pentru o izolare termica adecvata, sa nu va zgarciti pentru a nu avea ulterior probleme.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: Mucegai si condens ,

Taguri:    centura casa,    umezeala,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro