renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Doresc idei pentru alegerea perdelelor,draperiilor,covorului si a lustrei in liv

Buna ziua. Va rog sa-mi dati un sfat. Am livingul zugravit alb,parchetul culoare deschisa,mobila negru cu bej inchis,canapea rosie. Doresc idei pt perdele,draperii,covor,lustra tablouri in dormitor am peretii alb ,mobila neagra ,parchetul deschis,imi doresc un dormitor viu si modern. Vreau sugestii pentru perdele,draperii,veioze ,lustra pereti, covor tablou. Va multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Brasov , Brasov
vezi si firme constructii Brasov



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru living puteti alege perdele albe sau crem, in falduri bogate. In privinta draperiilor puteti alege un material lucios, uni in nuanta canapelei, iar bratarile pentru draperii pot fi nuanta inchisa. Covorul poate fi shaggy, un model fantezist, in care sa se regaseasca dominanta nuanta bej, acompaniata de: crem sau alb, rosu asemeni canapelei si negru foarte putin, doar de accent. O varianta pentru lustra ar putea fi un model modern, forma circulara 3D din cristale. Pentru tablou va sugerez amplasarea pe peretele din spatele canapelei un tablou generos, cu flori sau colt de natura in rama neagra. Lustra si tabloul vor fi elemente cu un impact vizual puternic in interior. Pentru dormitor va sugerez alegerea uneia dintre nuantele: oranje, turqoise sau verde. Va ofer sugestii pentru portocaliu! Perdeaua crem si draperiile din matase nuanta de caisa, legata(pe timp de zi) cu bratati negre sau wenge. Lustra poate fi cu un brat, cu abajurul crem sau portocaliu, eventual forma de floare sau combinatie care sa includa element floral. Veiozele pot avea abajururile in nuantele: portocaliu, alb, negru, piersica si rosu sange in proportii relativ egale. Covorul poate fi rotund (daca va place) si sa aiba fire lungi, in nuantele: portocaliu (morcov) + portocaliu (dovleac sau caisa, asemeni draperiilor)+maro sau negru, iar rosu si alb foarte putin, doar de accent. Pentru tabloul din dormitor aveti doua variante: fie amplasati 4 tablouri cu rama neagra in stil modern, mai exact o imagine mare impartita in 4, care dau impreuna imaginea de ansamblu; un tablou cu rama neagra care sa reprezinte natura moarta sau chip uman (eventual realizate in maniera moderna).

corcode uca a scris:

multumesc foarte mult de idee imi plac mult

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    perdele si draperii,    canapea rosie,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro