renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Este rozul o culoare potrivita pentru peretii din living?

Buna ziua, In living am luat o canapea coltar maro cafeniu. Mobila este tot pe aceste tonuri moderna, am facut peretii un roz dar vroiam un roz mai pal, as vrea sa-mi spuneti va rog daca se potrivesc culorile pentru living si daca rozul este prea tare, sa-l schimb intr-un roz mai pal mai spre alb sau sa fac peretii in cu totul alta culoare ? Multa lume are conceptia ca rozul nu e o culoare potrivita pentru living, as dori un sfat cat mai urgent fiind in contra-timp. Va multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Deva , Hunedoara
vezi si firme constructii Hunedoara


poza 1 poza 2 poza 3

Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Combinatia de roz cu maro este indrazneata. Daca preferati sa ramaneti in aceeasi paleta coloristica, va sugerez sa incercati sa dati inca un strat de vopsea roz pal, mai deschis eventual: roz piersica, roz drajeu, roz heraldic pe doi dintre pereti (opusi sau alaturati). Aceste tonuri cromatice sunt discrete, astfel incat se pot combina cu oricare nuanta in amenajarea interioara. Pentru a realiza si un echilibru cromatic, puteti gasi un covor care sa contina intr-o doza de 30-40 % aceeasi nuanta de roz, mai intens; pe un perete asezati un tablou cu rama in culoarea mobilierului ce reprezinta flori in nuante de roz si alb.

Alexandra a scris:

Buna ziua, acest roz este putin cam intens pentru mobilierul dumneavoastra, dar pentru a nu schimba toti peretii va sugerez ca peretele cu geamul si cei doi cu canapeaua sa-i deschideti cu aproximativ doua nuante. Lasati celalalt perete asa cum este, pentru a fi cel care da un accent in camera. Incercati sa nu folositi accesorii si decoratiuni roz, ci sa mergeti pe paleta cromatica a mobilierului, asta pentru a crea un contrast placut vizual.

adriana a scris:

Va multumesc pentru raspunsuri, am sa deschid putin culoarea roz, initial si eu aveam in plan o culoare de roz mult mai pala. pt covor si draperii voi merge pe culoarea de maro a mobilei si canapelei.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: idei amenajare living , design interior ,

Taguri:    living,    pereti,    roz,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro