renovat.ro

Acasa » Forum » Idei pentru renovarea unei suragerii verde praz? »

Idei pentru renovarea unei suragerii verde praz?

Vreau sa renovez sufrageria,are 24 mp,canapelele sunt portocalii cu verde prazuliu pe laterale,am pernute de decor pe un fond de gri-bej,covorul pe oval un verde prazuliu si pe lateral de jur imprejur are patrate mici portocalii,cine mi-a zugravit-o a facut si un bar pe colt placat cu blat negru si etajere negre,cu scaune inalte ptr.bar cu tapiterie negra,deoarece si mobila era neagra,dar mobila o voi schimba si nu stiu ce culoare sa fac peretii,ce perdele sa cumpar si ce mobila,sa se potriveasca cu barul si canapelele.Va multumesc

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 22 Aug 2014, 07:28

Pentru ca exista acel bar pe colt, de culoare neagra, in functie de acesta trebuie sa reganditi designul si coloritul interior. Cred ca in acel spatiu ar fi bine sa alegeti mobila wenge, eventual cu combinatie de crem (pentru a se accesoriza cu barul, scaunele, etc). In privinta perdelei puteti alege o perdea alba cu imprimeuri delicate portocalii, o perdea alba uni sau una crem uni. In privinta peretilor, va sugerez sa faceti stucco venetiano (portocaliu si gri sau portocaliu si verde mar) pe doi pereti alaturati, iar ceilalti pot fi crem (daca mobila are in combinatie aceasta nuanta) sau galben pai. Tavanul alb.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?