renovat.ro

Acasa » Forum » In bucatarie am peretii albi si partial placati cu lemn de molid, ce culoare sa aleg mobila? »

In bucatarie am peretii albi si partial placati cu lemn de molid, ce culoare sa aleg mobila?

Buna ziua am de amenajat un spatiu, podeaua este un pic cu violet inchis si restul gri , peretii sunt albi si culoarea lemnului de molid. Intreberea mea este ce culoare ar trebui sa fac mobila de bucatarie si canapeaua? Va multumesc

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 02 Feb 2015, 03:50

Mobila de bucatarie ar putea fi alba in combinatie cu nuanta de molid natur (asemeni peretelui), iar blatul poate fi in nuanta lemnului de molid cu insertii albe sau gri deschis. Canapeaua poate avea nuanta gri deschis (soarece) si puteti amplasa 1-2 pernite de decor, una cu mov si alta cu maro deschis, asemeni culorii lemnului de molid si nuantei din mobila.

Alexandru, SC Perodicom SRL- postat la 02 Feb 2015, 18:28

Depinde unde amplasati mobila....daca o amplasati pe peretii albi, optez pentru culoarea molidului, daca pe peretii in culoarea molidului atunci alba cu irizatii cenusii.
Blatul marmorat, cenusiu amestecat cu o culoare compatibila cu molidul, iar tapiteriile canapelei, in aceiasi nuanta....

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?