renovat.ro

Acasa » Forum » Inaltime masa de bar in living »

Inaltime masa de bar in living

Buna ziua, Vreau sa imi fac o masa de bar in living si nu stiu ce inaltime sa ii fac acesteia. Banuiesc ca exista ceva standarde in domeniu si de aceea va rog sa ma ajutati cu diverse instructiuni de realizarea a unei mese de bar. multam Gabi

Intrebare trimisa de un cititor din - Dragasani , Valcea
vezi si firme din - Dragasani , Valcea

Raspunsuri si comentarii
Alexandra- postat la 14 Nov 2015, 17:52

Buna seara, intr-adevar acestea se construiesc dupa anumite dimensiuni. Inaltimea standard a unei mese de bar este de 85 cm. Exista mai multe tipuri de mese de bar: cu picioare sau fara picioare si exista mai multe tipuri de blaturi. O sa postez aici ( www.renovat.ro/poze/ ) cateva idei pentru barul dumneavoastra. Sa va mai spun cateva dimensiuni: inaltime - 85 cm, latime blat - minim 45 cm - maxim 50 cm, iar lungimea cat va permite spatiul.

Vio Cretu- postat la 04 Jan 2016, 13:26

Depinde de cat de spatios este livingul. Eu am ales o masuta de bar mai mare, cu o lungime de 120 de cm, deoarece m-am mutat de curand intr-un nou apartamet din Cosmopolis, iar spatiul mi-a permis sa imi fac si un minibar cochet. Am ales sa fie una cu blat pentru ca mi s-a parut ca se potriveste mai bine cu designul incaperii.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: bar in living ,

Taguri:    masa bar,    bar in living,

Vrei sa adaugi o intrebare?