renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

La incalzire prin pardoseala si centrala pe lemne se poate monta un panou solar?

Intentionam sa montam un panou solar pentru asigurarea acm. Avem incalzire in pardoseala si centrala termica pe lemne. Poate functiona acest tip de incalzire prin racordarea centralei la panoul solar? Ce tip de panou solar recomandati?(casa are 210mp, fam.=3 persoane) ce parere aveti de panourile Idella? Va multumesc anticipat.

Intrebare trimisa de un cititor din - Navodari , Constanta
vezi si firme constructii Constanta



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Proiectarea sistemului de panouri solare pentru prepararea apei calde menajere si pentru incalzirea agentului termic ar trebui sa se faca luand in considerare o foarte buna izolare termica a locuintei – doar in acest caz investitia in panouri solare este cu adevarat rentabila. Intr-o locuinta care nu este izolata corespunzator, cea mai mare parte a energie termice este irosita – caldura se pierde prin pardoseli, prin tavane si prin pereti, conducand la un consum exagerat de energie. In privinta panourilor solare „Idella” gasiti pe internet si o simulare astfel incat sa reusiti sa alegeti dimensiunea potrivita spatiului de incalzit. Cred ca veti face o alegere buna alegand panourile „Idella”

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: instalatii termice ,

Taguri:    panouri solare,    incalzire prin pardoseala,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro