renovat.ro

Acasa » Forum » Ma puteti ajuta cu un sfat pentru alegerea unei pete de culoare in sufragerie? »

Ma puteti ajuta cu un sfat pentru alegerea unei pete de culoare in sufragerie?

Buna ziua Am renovat si in sufragerie am facut un perete o culoare dubioasa, un maro gen (am atasat o poza pentru edificare) restul peretilor fiind albi. Mobila este wenge la baza cu fetele crem foarte deschis lucioase. As vrea sa adaug o pata de culoare, ceva contrastant la canapea si draperii. Canapeaua va fi pozitionata in fata mobilei si cu spatele la fereastra. Ma puteti ajuta cu un sfat? Multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Bucuresti , Bucuresti
vezi si firme din - Bucuresti , Bucuresti

poza 1
Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 23 Dec 2015, 19:07

Nuanta peretelui este superba! Va sugerez sa o accentuati cu o draperie in aceeasi culoare, din material brocat, cu incastratii de model cu negru sau gri foarte inchis; poate gasiti un material din matase uni in aceasta nuanta sau cu elemente decorative cu negru, alb murdar, crem sau gri plumb. Pentru o pata de culoare ce s-ar potrivi cu nuantele din interior, puteti opta pentru: verde marin, albastru paun sau rosu chihlimbar. Pentru draperii puteti alege varianta de mai sus sau un material lucios asemanator canapelei sau cu un ton mai inchis. Va sugerez ca pe un perete sa amplasati un tablou cu rama wenge care sa reprezinte: aspect marin (daca alegeti verde marin sau albastru paun); un peisaj de padure toamna(in cazul in care optati pentru o nuanta asemanatoare peretelui). Daca stilul in care va amenajati interiorul este modern, va sugerez sa alegeti un tablou modern, format din 3 parti, cu rama subtire, neagra. Puteti adauga intr-un spatiu din biblioteca un vas decorativ, o farfurie decorativa, un vas de flori cu nuanta dominanta asemeni canapelei si/sau draperiei.

Monica- postat la 27 Dec 2015, 09:47

Buna ziua
Am primit raspunsul dvs si va multumesc foarte mult. Imi sunt de ajutor sfaturile dvs
Multumesc
Monica

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: zugraveli , sfaturi culori pereti ,

Taguri:    sufragerie,    camera de zi,    wenge,

Vrei sa adaugi o intrebare?

Dezvoltarea web si seo de Flux Soft Srl