renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Mobilare camera cu tavan pe doua nivele de inaltime

Am o sufragerie de 5/3,5 cu parchet cu linii inguste maro si crem , predominant maro. Peretii sunt crem ,iar scaunele sunt negre . Ce culoare sa fac masa , mobila , perdeaua si draperia .? Tin sa adaug ca incaperea este facuta din doua incaperi , dintre care una este putin mai ingusta si mai joasa , cu peretele spart intre ele.

Intrebare trimisa de un cititor din - Santana , Arad
vezi si firme constructii Arad



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru un efect vizual si cromatic placut, puteti zugravi tavanul incaperii mai mici si joase in galben pai, eventual un perete de accent in aceeasi nuanta, celilalti putand fi albi. Camera mai mare si mai inalta, ar putea avea tavanul in nuanta portocaliu cald, cu un perete de accent in aceeasi nuanta, ceilalti raman crem. In privinta mobilierului, cred ca ar fi potrivit ca masa sa aiba aceeasi culoare ca scaunele, in timp ce mobilierul ar putea fi in nuanta de maro a parchetului, cu cateva elemente de accent negru (ca masa si scaunele). Perdeaua poate fi alba, cu insertii de model din matase alba, in timp ce draperia ar putea fi; a) din material lucios si opac in nuantele: ivory, crem putin mai inchis decat peretele sau maro sampanie; b) material brocat maro sampanie cu insertii de model crem; brocat nuanta maro sampanie cu elemente decorative foarte delicate negru sau gri foarte, foarte inchis; brocat maro asemeni pardoselii si mobilierului dar cu elemente decorative alb murdar sau bej. Bratara de prindere pe timp de zi poate fi neagra sau snur din matase negru indiferent de nuanta materialului ales.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: mobila la comanda , amenajari interioare ,

Taguri:    mobilier,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro