renovat.ro

Acasa » Forum » Model adeverinta demolare pereti »

Model adeverinta demolare pereti

buna ziua as dori un model de adeverinta demolare pereti ,care se da de la asociatia de locatari,

Raspunsuri si comentarii
Florin- postat la 02 Feb 2014, 09:30

Cel mai bine faci tu un model de adeverinta asa cum doresti tu sa arate acel model. Il tiparesti si apoi te duci la administrator si zici ca il ai de la primarie etc. Il rogi sa iti puna o stampila sa il semneze. Nu e ceva tip merge orice foaie atata timp cat este semnat de asociatie si ar fi bine si de vecinii stanga dreapta sus si jos.

Florin- postat la 01 Apr 2014, 19:38

In cazul in care doriti sa demolati unul sau mai multi pereti din locuinta ce se afla intr-un bloc, trebuie sa va asigurati ca respectivul perete nu distruge structura de rezistenta a cladirii. Daca peretele reprezinta o parte a structurii de rezistenta NIMENI nu va va autoriza sa demarati lucrarea.
Pentru inceput, daca vreti sa fiti in perfecta legalitate, trebuie sa faceti o cerere pe care sa o adresati Primariei de care apartineti si sa o depuneti la Registratura. In cererea respectiva trebuie sa precizati punctual: Subsemnatul XY, domiciliat la adresa......, mentionez ca imobilul este proprietate personala conform Certificatului de Proprietate nr.....din data de...., emis de catre....., rog a binevoi a-mi aproba inceperea lucrarilor de demolare a peretelui dintre camerele A si B. Mentionez ca respectivul perete nu reprezinta parte a structurii de rezistenta a cladirii. Anexez prezentei cereri copiile doveditoare ale urmatoarelor acte: a) copie CI; b)copie certificat de proprietate; c)copie a RLV-ului (unde este schita apartamentului, destinatia fiecarei incaperi, suprafata)
Dupa ce ati depus la registratura respectiva cerere, in decurs de doua saptamani trebuie sa va vina raspunsul prin posta la adresa precizata in cerere. In functie de raspunsul primit veti demara lucrarile sau alte acte necesare ce va vor fi specificate in raspunsul primit. Cred ca ar fi indicat sa depuneti o cerere asemanatoare, fara actele aditionale in copie, la asociatia de proprietari de care apartineti.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?