renovat.ro

Acasa » Forum » Niste idei pentru alegerea canapelei, covorului si pedelelor in living »

Niste idei pentru alegerea canapelei, covorului si pedelelor in living

Buna ziua!Intr-un living am un perete portocaliu(tencuiala decorativa) si nu stiu ce culoare sa folosesc la dulap,canapea,covor,perdea....!Daca puteti sa ma ajutati cu niste idei!

Raspunsuri si comentarii
George I.- postat la 10 Jun 2014, 18:11

Pentru a realiza un living un design placut, in note clasice, va sugerez alegerea mobililei in nuante de roscat sau wenge. Canapeaua ar fi bine sa fie neagra, din piele ecologica, amplasata in fata peretelui cu tencuiala decorativa, pentru ca s-ar evidentia ambele elemente. Pentru covor puteti alege fie o varianta moderna, cu fir mai lung, in nuante de portocaliu (in proportie mai mare), alb si negru(doar de accent). Perdeaua poate fi alba, din material delicat, uni, iar draperiile pot fi din material plin, uni, nuanta roscat (daca mobila este in aceasta nuanta) sau ivory, capuccino daca mobila este wenge. Daca doriti o varianta mai nonconformista, puteti alege o canapea albastru paun, la fel pot fi si draperiile. Mobila wenge, perdeaua alba si covorul in nuante multicolore, vesele (gen pete de culoare) in care sa se regaseasca: portocaliu, albastru inchis si deschis, negru, alb, rosu, verde mar, galben.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?