renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Niste idei va rog pentru alegerea tapetului in dormitor?

Bbuna ziua, As dori sa imi pun tapet cat tine tablia patului(care este alba ), la fel ca si usile interioare , lampa ( care are o dungulita maro-brun)si noptierele. Dulapul este wenge brun, parchetul in nuante de la miere la brun, mai am si un semineu de teracota brun, Imi puteti sugera niste idei? Stilul casei si al camerei este clasic-modern. Multumesc anticipat pentru raspuns, Maria

Intrebare trimisa de un cititor din - Piatra Neamt , Neamt
vezi si firme constructii Neamt



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Pentru nuantele existente in interior ar trebui ales un tapet modern, cu un model de linii sau dungi fanteziste in tonuri de maro brun, maro roscat si bej pe un fond capuccino sau crem. Elementele florale de mari dimensiuni nu ar fi potrivite, in schimb daca elementele decorative sunt petale de floare/frunze s-ar adapta stilului de amenajare. Acea zona a peretelui va avea un impact vizual puternic, motiv pentru care un tapet de matase ar adauga personalitate camerei. Poate ar fi mai bine sa aplicati tapetul pe intreg peretele sau de la tablia patului spre tavan; un brau de tapet la o anumita inaltime pe perete nu este tocmai estetic.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    tapet,    mobila wenge,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro