renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Pot izola pe interior doi pereti pe care se formeaza mucegai?

Buna ziua, Am avea nevoie de un sfat! Stau in chirie intr-un apartament la parter(sub noi este un beci foarte vechi)si de cand a dat frigul a aparut si igrasia cam la 50 cm de podea (e umezeala mare in camera deoarece dimineata,geamurile sunt ude pe interior) nu e foarte multa dar sunt ingrijorata pentru sanatatea copilului meu de 2 ani! Intrebarea e: pot sa fac izolarea interioara a celor 2 pereti pe care este mucegai, cu polistiren extrudat fara sa iasa din nou igrasia ? Sau o sa se formeze mucegai intre perete si polistiren ? Daca se face mucegai intre,e periculos pentru sanatate? Va multumesc

Intrebare trimisa de un cititor din - Reghin , Mures
vezi si firme constructii Mures



Raspunsuri si comentarii
Mehedintiu a scris:

inainte de orice actiune trebuie sa asigurati uscarea completa. Daca peretele are umezeala nu rezolvati nimic. Aerisiti de mai multe ori pe zi, chiar daca vremea s-a racit, folositi dezumidificatoare. Eu cred ca igrasia este in tencuiala, iar in acest caz trebuie dat jos tot si refacut cu o tecuiala antiigrasie si o lavabila cu aceleasi proprietati. Eu am folosit Aeria Gold all-inclusive care lasa peretele sa respire. Deci in concluzie, nu incercati sa aplicati materiale peste peretii umezi si plini de igrasie pentru ca nu veti rezolva problema.


Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    polistiren,    renovari apartamente,    izolatie interioara,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro