renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Pot sa combin pentru mobila de dormitor culoare deschisa cu o culoare inchisa?

Sunt intr-o mare dilema in ceea ce priveste alegerea culorilor pentru pereti si pentru mobila din dormitor. E vorba de un dormitor mic,care are dimensiunile 2,70/3,50 metri. Parchetul este mai inchis- stejar. tot cautand pe net diferite informatii am dat de d-voastra. Am paletarul culorilor pentru mobila dar nu ma pot hotari ce sa aleg:bej nisip,crem, vanilie lucios sau metallo gri brun? pot sa combin culoarea deschisa cu o culoare inchisa? as putea combina doar pentru blat si partile laterale ale mobilei sau mai bine sa las mobila intr-o culoare?

Intrebare trimisa de un cititor din - Braila , Braila
vezi si firme constructii Braila



Raspunsuri si comentarii
Elena V. a scris:

Deoarece spatiul din camera este destul de mic, ar fi bine sa alegeti mobila de culoare deschisa: bej nisip sau crem.Nuanta parchetului fiind inchisa, mobila poate fi uni (una din nuantele precizate anterior) sau combinata cu un maro inchis, dar foarte putin, doar de accent; alegeri varianta care va place! In privinta zugravelii va sugerez sa combinati crem si alb, doi cu doi pereti sau un perete alb (cel din spatele patului) si ceilalti crem; o alta varianta coloristica ar fi turcoaz si alb, doi cu doi pereti sau unul si trei.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: amenajari interioare ,

Taguri:    modele mobilier dormitor,    combinatii culori,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro