renovat.ro

Acasa » Forum » Pot zugravi dormitorul in galben daca am mobilier inchis la culoare? »

Pot zugravi dormitorul in galben daca am mobilier inchis la culoare?

Buna ziua, As dori sa va adresez o intrebare in legatura cu amenajarea dormitorului, usa este wenge la fel si mobilierul, as putea sa zugravesc in galben si sa pun un covoras mov si o perdea alba sau e prea mult, va multumesc.

Raspunsuri si comentarii
Cristiana- postat la 23 Sep 2015, 14:07

V-ati gandit bine.Dar acum trebuie sa finisam usor mici detalii. Spre exemplu, v-as recomanda zugravirea unui perete sau a doi pereti alaturati in galben ( galben auriu sau galben pai ) si restul bej, culoarea untului sau ivory. Acest lucru va ajuta la completarea cromatica cu nuanta covorului si a perdelelor si de asemenea pentru a nu incarca cromatic prea mult camera. Combinatia aleasa de galben cu mov este una dintre cele trei combinatii complementare. Dar, in cazul in care galbenul in camera este intr-o nuanta puternica, covorul trebuie sa aiba o tonalitate scazuta de mov, spre exemplu lila, lavantica sau roz-lila. Perdeaua alba este potrivita in orice tip de amenajare alaturi de orice tonuri cromatice.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: zugraveli interioare ,

Vrei sa adaugi o intrebare?