renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Pot zugravi in crem livingul daca am canapeaua si fotoliile rosu inchis?

Vreau sa zugravesc livingul,parchetul este stejar, mobila stejar,usa stejar,canapeaua si fotoliile sunt rosu inchis,ce culori sa folosesc pentru pereti? Eu m-am gandit la crem,dar si la varianta ca un perete sa fie de alta culoare.Ce ma sfatuiti?

Intrebare trimisa de un cititor din - Resita , Caras Severin
vezi si firme constructii Caras Severin



Raspunsuri si comentarii
Cristiana a scris:

Rosul este o culoarea care prin definitie atrage considerabil atentia .De aceea ar fi de preferat sa nu mai incarcati camera cu alte culori.Recomandarea mea ar fi sa folositi la pereti alb, alb murdar, ivory sau un bej deschis.Puteti de asemenea sa optati pentru 3 pereti albi + unul in una din nuantele mai sus mentionate.Puteti echilibra ambianta folosind o perdea simpla transparenta alba cu o draperie crem sau bej deschis sau intr-o nuanta ''cafea cu lapte'' alaturi de un covor cu un model cat mai simplu care nu sa deranjeze vizual in combinatia cu rosul canapelei .Acesta e recomandabil sa aiba nuante nu foarte tari de gri, bej, alb. Pentru un plus cromatic accesorizati camera cu piese decorative in nuante calde si slabe ca pigmentatie de verde, vernil, olive, mar crud. Verdele este culoarea complementara rosului si impreuna vor da o senzatie placuta de relaxare si echilibru.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: finisaje interioare ,

Taguri:    zugraveala living,    culori pereti,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro