renovat.ro

Acasa » Forum » Preturi pentru renovare apartament de trei camere »

Preturi pentru renovare apartament de trei camere

Buna ziua, Am un apartament de 3 camere de aproximativ 70 mp si as vrea sa il renovez complet de la A la Z : baie, bucatarie, sufragerie si camere. Va rog daca imi puteti spune din cei care ati renovat recent cat mai costa o renovare completa? Multumesc.

Raspunsuri si comentarii
Nicolae- postat la 07 Sep 2015, 04:46

In privinta solicitarii dvs. va putem oferi preturi estimative ale manoperei ce se practica in functie de diferite tipuri de lucrari de amenajare interioara. Referitor la pretul materialelor utilizate, aceasta difera in functie de calitatea acestora, unele avantaje de discount practicate de furnizori, finisajele pe care le doriti in interior. Preturile practicate pe piata la diferite lucrari sunt: a) pentru pereti: glet grosier 7-12 lei mp; glet finisaj 6-9 lei mp; zugraveala lavabila 6-12 lei mp; montaj tapet 9-12 lei mp; montaj faianta 20-28 lei mp; placare cu rigips pe schelet metalic 16-24 lei mp; placare rigips simplu 8-12 lei mp; scafe rigips tavan 28-38 lei mp, b) pentru tavane: glet grosier, glet finisaj, zugraveala lavabila preturile identice ca la pereti; tavan fals pe structura metalica 18-28 lei mp; montaj tavan caserat 9-15 lei mp, c) pentru pardoseli: sapa de nivel 7-15 lei mp; sapa autonivelanta 8-12 lei mp; montaj gresie 20-28 lei mp; montaj marmura sau granit 24-40 lei mp; montaj parchet laminat 9-14 lei mp; montaj parchet clasic din lemn natur 16-27 lei mp; montaj mocheta 9-15 lei mp. Va oferim si preturile unor servicii ce implica demolarea unor produse existente in actualul interior: decopertare glet sau vopsea lavabila 6-12 lei mp; demolare gresie/faianta 5-12 lei mp; demolare usi ferestre 25-50 lei mp. Preturile precizate sunt minim si maxim, urmand ca dvs. sa negociati preturile lucrarilor ce urmeaza a fi efectuate.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Taguri: amenajare apartament 3 camere ,

Vrei sa adaugi o intrebare?