renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Sfat alegere culoare tencuiala casa cu acopris negru si usa intrare gri

Buna ziua, Casa este in stadiu de proiect dar constructorul doreste sa,stabilim totul pana la ultimul detaliu. Problema intervine aici deoarece casa va avea acoperis negru,tencuiala pe casa alba iar sugestia de tamplarie a constructorului alba. Nu imi place tamplaria alba,dati-mi va rog o sugestie tinand cont ca usa de la intrare este un gri. Multumesc.

Intrebare trimisa de un cititor din - Iasi , Iasi
vezi si firme constructii Iasi



Raspunsuri si comentarii
Radu S. a scris:

Constructorul are dreptate in privinta tamplariei albe; este eleganta si durabila (celelalte culori este posibil sa se exfolieze in timp si vor avea un aspect neplacut- va trebui schimbata!) Daca usa de intrare este gri, atunci folositi pentru tencuiala casei o nuanta de gri fier, care se realizeaza prin adaugarea de colorant in vopseaua de exterior pentru finisaj. Vopseaua de exterior poate fi realizata de la inceput in totalitatea cantitatii necesare, astfel incat nuanta sa fie aceeasi; sunt posibilitati de omogenizare in centrifuga computerizata a nuantei dorite.

Claudia a scris:

Buna ziua! Urmeaza sa vopsim casa pe exterior, dar, avand in vedere ca acoperisul este din tigla rosie, iar tamplaria este mahon, oare ce culoare ar fi mai potrivit sa alegem?

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri:    fatade,    acoperisuri,    tamplarie,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro