renovat.ro

Acasa » Forum » Sfat pentru alegerea culorilor pentru mobila de dormitor »

Sfat pentru alegerea culorilor pentru mobila de dormitor

Buna ziua, Va rog sa-mi dati si mie un sfat pentru alegerea culorilor pentru mobila de dormitor - parchet si uşa din stejar si pentru bucatarie - gresie maro roscat si faianta vanilie. Mobila veche de bucatarie este calvados cu ceva crem deschis si as vrea in principiu culori calde. Pentru dormitor ma gandisem la o combinatie de nuc dijon natur cu o culoare deschisa, dar nu stiu cu ce s-ar potrivi si daca s-ar potrivi cu parchetul. multumesc

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 10 Jun 2015, 08:51

Nuanta preferata pentru mobila din dormitor se asociaza bine cu culoarea usii si a parchetului existent. Puteti alege: fie mobila in aceasta nuanta uni, fie cu o combinatie discreta de bej, pentru a se pastra tonurile calde din interior. In privinta bucatariei, cred ca ar fi perfecta mobila capuccino in combinatie cu roscat, asemeni pardoselii. Blatul poate fi de asemenea in nuante de roscat, fie din melamina, fie marmura. Daca va decideti asupra marmurei, va sugerez roscat cu incastratii crem. Daca doriti sa completati nuantele ce s-ar potrivi in interiorul bucatariei, pastrand aceeasi dominanta a culorilor calde, va sugerez zugraveala in combinatie vernil cald si galben. Puteti amplasa o floare decorativa(daca aveti spatiu) sau un covoras in care sa se regaseasca nuantele: crem, roscat, vernil si foarte putin verde mar si negru(acestea din urma foarte discret). Zugraveala din dormitor o puteti realiza in galben soare si portocaliu deschis sau alb si crem.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?