renovat.ro

Acasa » Forum » Sfaturi pentru amenajarea unei foste bucatarii ca si camera de zi si dinning »

Sfaturi pentru amenajarea unei foste bucatarii ca si camera de zi si dinning

Buna seara! Ne-am achizitionat un apartament cu 2 camere si dorim sa ne ajutati in a amenaja camera care, initial a fost bucatarie, insa am mutat bucataria intr-un balcon ,iar camera a ramas de zi, pt a lua masa...as dori in aceasta camera si vreun corp pt a tine vesela (balconul nu e f mare).Stiu , pretentii multe si spatiu mic. cum ar fi bine sa facem? Sa arate bine si sa fie si utila... pe peretele cu, chiuveta este faianta maro cu bej,camera are 3.30 m lungime si 2.17 m latime. Va atasez o schita...in paint...(e urata rau, insa la ora asta doar paint-ul il am la dispozitie). Am mai facut cateva comentarii in atash. va multumesc mult!

poza 1
Raspunsuri si comentarii
daniela- postat la 10 Dec 2014, 17:04

sincera sa fiu, eu as da jos toata faianta de pe peretele din dinning, sau as lasa doar in zona chiuvetei pentru protectia peretelui daca chiuveta se afla in dinning din cate inteleg..?!Daca totusi nu va permite balconul sa montati un corp sau doua suspendate sau unul innalt in care sa depozitati vesela....as monta totusi pe peretele cu chiuveta corpuri pt.strictul necesar.In niciun caz nu aglomerati toti peretii cu corpuri...Cred ca ar trebui sa veniti cu niste detalii suplimentare pt.a primi sfaturi pertinente...cu beige si maroniu merg wenge, grena, dar depimde si de nuantele acestora... si de ce anume va doriti...un contrast sau nu, sau ceva mai monoton...

conref- postat la 11 Dec 2014, 14:40

Daca ati putea sa-mi trimiteti poze cu renovarea respectiva vi le pot face 3D

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?