renovat.ro

Acasa » Forum » Stiti unde pot gasi un coltar extensibil cu o lungime de maxim 1.90m? »

Stiti unde pot gasi un coltar extensibil cu o lungime de maxim 1.90m?

Buna ziua. Am o mare problema. Apartamentul in care locuiesc este foarte mic si in asa zisa camera mare as dori un coltar extensibil de lungimea maxima de 1,90 m. Ai oricunde am intrebat au zis ca nu se poate face. Credeti ca ar fi posibil de construit asa ceva? Va multumesc!

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 28 Feb 2015, 04:28

Dimensiunea pe care o doriti pentru coltar este atipica. Problema constructorilor ar putea fi legata de functionalitatea accesoriilor care sunt necesare extinderii, deoarece cele utilizate in mod frecvent suporta o anumita sarcina, care, in cazul altei dimensiuni a structurii nu asigura rezistenta in manevrare. Incercati o alta varianta realizata tot pe comanda; un coltar cu dimensiuni mai mici, ca o canapea extensibila cu trei locuri langa care sa amplasati un corp extensibil, modular, ca un fotoliu extensibil cu un singur brat. Spatarul ambelor corpuri sa fie fix, cu un design specific unui coltar, iar extinderea sa se realizeze doar din suprafata sezutei. Incercati sa va adresati unui atelier care lucreaza mobilier personalizat, iar nu de serie.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?