renovat.ro

Acasa » Forum » Tamplaria pvc am ales-o culoarea nucului, ce nuanta sa aleg parchetul si usile? »

Tamplaria pvc am ales-o culoarea nucului, ce nuanta sa aleg parchetul si usile?

Buna ziua!Va rog sa-mi dati cateva sfaturi.Renovez un apartament cu doua camere de la zero. Tamplaria pvc am ales-o culoarea nucului.Ce nuanta sa aleg parchetul si usile? La parchet m-am gandit nuc amer sau castan iar,pentru usi acacia dar,nu stiu daca este ok.Va multumesc!

Raspunsuri si comentarii
Elena V.- postat la 27 Apr 2015, 09:18

Deoarece nuantele la care v-ati gandit sa le asociati cu cea existenta la tamplarie, veti obtine trei nuante apropiate de marouri. Va fi putin mai dificil de combinat cu celelalte elemente ce urmeaza a completa amenajarea. In acest caz, va sugerez sa alegeti parchetul si nuanta usilor in aceeasi nuanta coloristica: fie nuc amer (pe care il vad mai potrivit) fie acacia, nuanta mai deschisa pentru ambele (usi+parchet).

Gabi- postat la 29 Jul 2015, 10:17

Buna seara!

Ce culoare sa iau mobila din dormitor tinand cont ca tamplaria pvc este nuc, usa nuc verona, parchetul nuc american iar peretii sunt cacao cu lapte si tavanul alb.

Va multumesc!

Cristiana- postat la 29 Jul 2015, 14:46

Buna ziua .V-as recomanda un mobilier in doua culori maro ''umbra arsa'' + ocru sau galben auriu. Accesorizati camera cu o perdea culoarea untului si o draperie maro in pliuri si corpuri de iluminat cu abajururi in nuante calde.

Admin

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:

Vrei sa adaugi o intrebare?

Dezvoltarea web si seo de Flux Soft Srl